مقاله: ۱۰ مزیت انجام یک نظرسنجی اینترنتی

18

۱۰ مزیت انجام یک نظرسنجی اینترنتی

نظرسنجی اینترنتی یک روش ایده آل برای دسترسی و ارتباط با مخاطبان هدف می باشد.

  • افزایش نرخ پاسخگویی از طریق دسترسی
  • به مخاطب هدف شما
  • انجام تحقیقات بازار در کسری از هزینه های معمول
  • دستیابی به نتایج به موقع جهت تجزیه و تحلیل آسان و سریع

۱_ سریع تر

زمان لازم برای تکمیل یک پروژه نظرسنجی اینترنتی بطور متوسط دو سوم کوتاهتر از روشهای تحقیقاتی سنتی می باشد. زیرا که اطلاعات بطور خودکار جمع آوری شده، و شما مجبور نیستید تا برای جمع آوری پرسشنامه کاغذی و رسیدن به دست شما صبر کنید – زمان پاسخگویی تقریبا ثابت است. کارشناسان بازاریابی اینترنتی اظهار دارند که بیش از نیمی از پاسخ ها در سه روز اول پروژه تحقیقاتی جمع آوری می شود.

۲_ ارزان تر

ساخت یک نظرسنجی آنلاین هزینه تحقیقاتی شما را کاهش می دهد. در هزینه چاپ صرفه جویی خواهید داشت و مجبور به تخصیص زمان و منابع برای ورود اطلاعات به بانک اطلاعاتی خود نمی باشید. پاسخ ها و آراء بطور خودکار تحلیل شده و نتایج در هر زمان قابل دسترس می باشد. 

۳_ دقیق تر

با نظرسنجی اینترنتی میزان خطا بشدت کاهش پیدا می کند، زیرا که شرکت کنندگان نظرات خود را بطور مستقیم وارد سیستم می نمایند. روشهای سنتی متکی بر حضور پرسنل برای ورود دقیق جزئیات بوده، و طبیعت خطای انسانی می تواند در هرزمان که می بایست یک انسان کاری تکراری را انجام دهد بروز می کند.

۴_ تجزیه و تحلیل سریع

نتایج پرسشنامه نظرسنجی در هر زمان برای تجزیه و تحلیل آماده هستند. با مشاهده به موقع نتایج می توانید بسرعت وارد عمل شده، نمودارهایی برای گزارش ایجاد نمایید، داده ها برای آنالیز بیشتر ارسال نمایید و نتایج را با هر کس می خواهید به اشتراک بگذارید.

۵_ استفاده راحت تر برای رای دهندگان

عمده افرادی که به اینترنت دسترسی دارند ترجیح می دهند بجای پاسخگویی تلفنی و یا استفاده از دیگر روشهای سنتی، بصورت اینترنتی به نظرسنجی ها پاسخ دهند. با یک سیستم نظرسنجی آنلاین، شرکت کنندگان می توانند مناسب ترین لحظه از نظر خود را برای پاسخگویی انتخاب نمایند و زمان تکمیل نظرسنجی کوتاهتر خواهد بود.

۶_استفاده راحت تر برای محققان

مزیت اصلی نظرسنجی اینترنتی و استفاده از پرسشنامه آنلاین برای محققان آن است که آنها می توانند با صرفه جویی در زمان بهینه و موثر عمل نمایند. داده ها فورا در دسترس خواهد بود و در زمانی که نیاز به آنالیز دقیق تر داده ها می باشد، به سادگی قابل انتقال به نرم افزارهای آماری تخصصی  و یا صفحات گسترده همچون اکسل می باشد.

۷_ فرمت دهی ساده تر

یک نظرسنجی اینترنتی فرصتی مناسب برای نفوذ برند شما بر ذهن کاربر می باشد و به آنها منافع و فوایدی که شما فراهم می آورید را یادآوری می کند. نظرسنجی شما می تواند مطابق با وب سایت تجاری شما فرمت دهی شود با پس زمینه های سفارشی شده، تصاویر، لوگو، فونتها،‌ صفحه انتقال نهایی و حتی URL‌ نظرسنجی شما. اطمینان خاطر از اینکه نظرسنجی اینترنتی شما پشتیبانی از نظرسنجی های موبایل رسپانسیو را فراهم نموده و شما را قادر می سازد تا درحالی که برند خود را در تمامی پلتفرم ها حفظ می کنید، سطح دسترسی خود را افزایش دهید.

۸_ صداقت بیشتر

محققین بازار دریافته اند که شرکت کنندگان در نظرسنجی بشدت تکمیل نظرسنجی های اینترنتی را بر شرکت در پرسشنامه کاغذی یا مصاحبه تلفنی ترجیح می دهند و معمولا پاسخ های بلندتر و با جزئیات بیشتر فراهم می آورند.  با طراحی و ارسال نظرسنجی های مرتبط و هدفمند، افراد با احتمال بیشتری پاسخ های صادقانه خواهند داد

۹_ گزینشی تر

با یک نظرسنجی اینترنتی شما می توانید پیش نمایشی از شرکت کنندگان داشته باشید و این امکان را فراهم آورید که تنها آنهایی که با پروفایل هدفتان تطابق دارند نظرسنجی را تکمیل نمایند.

۱۰_ منعطف تر

باتوجه به جوابهایی به سوال قبلی داده می شود، ترتیب سوالات در یک نظرسنجی اینترنتی می تواند تغییر کند، یا باقیمانده سوالات نادیده گرفته شوند. به این ترتیب، هر نظرسنجی می تواند متناسب با مسیری که شخص در پرسشنامه طی می کند بروزرسانی شود.

 

ایران رنکس سایت نظرسنجی و رنکینگ ایران

 

نظرات