رتبهوبلاگ

رتبه: بهترین شهر دنیا برای زندگی

رنکینگ بهترین شهر دنیا برای زندگی

بهترین شهر دنیا برای زندگی

Share List

2
10 شهر برتر دنیا

۱- وین اتریش

۲- ملبورن استرالیا 

۳- اوزاکا ژاپن

۴- کلگری کانادا

۵- سیدنی استرالیا

۶- ونکوور کانادا

۷- تورنتو کانادا

۸- توکیو ژاپن

۹- کپنهاک دانمارک

۱۰- آدلاید استرالیا

وین

وین (اتریش) بهترین شهر دنیا

 

دمشق

دمشق (سوریه) رتبه ۱۴۰

(پایین ترین رتبه در رده بندی)

 

ایران رنکس سایت نظرسنجی و رنکینگ ایران

 

بهترین شهر دنیا

اکونومیست ۱۴۰ شهر دنیا را بر اساس شاخص های ثبات و امنیت، بهداشت و سلامت، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و تحصیلات و زیر ساخت رده بندی می کند.

منبع: The Economist Intelligence Livability Ranking 2018

 

ایران رنکس

تهران، بیشترین پیشرفت در پنج سال گذشته

در رده بندی اکونومیست، تهران یکی از شهرهایی بوده که در کنار ابیجان، هانوی و بلگراد، بیشترین پیشرفت را در پنج سال گذشته داشته است.

تهران

تهران (ایران) رتبه ۱۲۸

 

بر اساس نظرسنجی اکونومیست پایتخت اتریش، وین، برای اولین بار در صدر جدول بهترین شهر دنیا برای زندگی قرار گرفت. در این رقابت وین موفق به پیشی گرفتن از شهر ملبورن گردید و به رکورد ۷ ساله این شهر استرالیایی پایان داد. این رنکینگ بر اساس ارزیابی ۳۰ آیتم در زمینه امنیت و ثبات، بهداشت و درمان، آموزش و تحصیلات، زیرساخت و محیط زیست انجام شده است که در آن شش شهر از ده شهر برتر دنیا در کشورهای استرالیا و کانادا واقع شده اند. کشورهایی که دارای تراکم جمعیت پایینی هستند.

دو شهر استرالیایی دیگر نیز در زمره بهترین ها قرار گرفتند: سیدنی (پنجم) و آدلاید (دهم).‌ درحالیکه تنها یک شهر اروپایی دیگر در میان ۱۰ شهر برتر دنیا قرار گرفت. این شهر کپنهاگ پایتخت دانمارک است که در رتبه نهم جای گرفته است. دیگرشهرهای برتر دنیا بین ژاپن (اوزاکا در رده سوم و توکیو در رده مشترک هفتم با تورنتو) و کانادا (کلگری در رتبه چهارم و ونکوور و تورنتو به ترتیب در رتبه های ششم و هفتم) تقسیم گردید.

تهران بیشترین ارتقاء در پنج سال گذشته

شهر تهران نیز بهمراه شهر آبیجان پایتخت پیشین ساحل عاج، هانوی و هوشیمینه ویتنام و بلگراد صربستان بیشترین رشد در ۵ سال گذشته را داشته اند. شهر تهران در رتبه ۱۲۸ قرار گرفته است. در سوی مقابل شهرهای کیف اکراین، سن خوزه پورتوریکو، کاراکاس ونزوئلا، آسونسیون پاراگوئه و در نهایت دمشق سوریه بیشترین نزول در ۵ سال گذشته را داشته اند. شهر دمشق در جایگاه یکصد و چهلم از میان ۱۴۰ شهر موجود در این لیست قرار دارد.

 

ایران رنکس

ایران رنكس بعنوان یك سازمان غیروابسته سعی دارد تا با رنكینگ موضوعات متنوع, ارايه دهنده روند عقاید و نظرات هم وطنان در حوزه های مختلف و مسائل روز ایران باشد.   به منظور حفظ اصل صداقت و بی طرفی، رتبه بندی ها تنها بر اساس نظرات و تجربیات بازدیدكنندگان سایت بوده و ایران رنكس رسالت خود می داند تا از هر گونه جهت دهی آراء خودداری نماید. اميدواريم نتايج حاصله بتواند در فرآيند تصميم گيری بازديدكنندگان مفيد بوده و نيز راهنمای سودمندی برای شركت ها, سازمان ها و ارگانها و به منظور جهت گيری به سمت ارتقاء كيفيت در ارائه خدمات و محصولات به مردم عزيز كشورمان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن